باکس اگزاست آشپزخانه ای

Exhaust Box

باکس اگزاست

 

در آشپزخانه ها و محیط هایی که علاوه بر دود، اگزاست و مکش گرما نیز حائز اهمیت میشود، سیستم های تهویه ای باید به طور ویژه ای طراحی و ساخته شود.

از جمله موارد بسیا مهم در مسئله ی اگزاست فن های قابل استفاده در محیط های آشپزخانه ای بحث گرمایی است که باید از دهنه ی اگزاست عبور کند.  بنابراین هواکش های آکسیال از میان گزینه های قابل استفاده کنار گذاشته میشوند زیرا که به سبب درگیری مستقیم گرما و موتور فن آکسیال که به صورت مستقیم در کانال  قرار دارد، موتور به سرعت سوخته و یا آب مبشود. از موارد دیگری که این سیستم را نقض میکند آن است که به سبب مکش مستقیم از هود پره ها به سرعت دچار آنبالانسی میشود. 

بنابراین این موضوع فن های سانتریفیوژ را که موتور با هوای مکش شده درگیری مستقیم ندارد را از بهترین گزینه ها برای محیط های آشپز خانه ای میکند. مسئله دیگری که درباره ی فن های آشپزخانه ای مطرح است مسئله ی صدا است که به امری بسیار مهم تبدیل میگردد. برای کاهش میزان صدای این دستگاه ها،  . فن ها درون یک باکس ساینت یا یدنه ی دوجداره و پروفیل آلومینیوم قرار میگیرد که برای کاهش هرچه بیشترلرزه و تولید صدا شاسی دبل و لرزه گیر تعبیه میگردد. بعلاوه برای جلوگیری از خودگی و سایش و یا زنگ زدگی بدنه ی باکس، از رنگ الکترواستاتیک کوره ای استفاده میگردد.

شایان ذکر است که شرکت صنایع تهویه پارس سعید با در اختیار داشتن کادر مشاوره و کارشناسی خود میتوانند مشاوری مطمئن برای شما عزیزان باشد.