فن فیلتر مکنده با پروانه آکسیال

Exhaust filtering Axial Fan

فن فیلتر مکنده با پروانه آکسیال

 

در بسیاری از صنایع علاوه بر نیاز به اگزاست هوای موجود به خارج از محیط بحث فیلتر کردن و تصفیه هوای محیط نیز مطرح است. به همین منظور دستگاهی برای آن طراحی میشود که علاوه برداشتن فن اگزاست دارای لایه های متعددی از فیلتر ها میباشد که هوا ضمن گذر از آنها به میزانی که دستگاه مطابق آن طراحی شده است، تصفیه شود و سپس به محیط منتقل شود. 

درجه بندی میزان تصفیه شدن هوا به نیاز شرایط محیطی بستگی داشته که با توجه به آن ردیفی از فیلتر های هپا، اولترا، G4,G9،کربن اکتیو، پری فیلتر و .... در درون دستگاه تعبیه میگردد. همچنین استفاده از فن آکسیال به جای فن های سانتریفیوژ نیز بسته به محیط انتخاب میشود که از مزیت استفاده از پروانه ی آکسیال به جای فن سانتریفیوژ میتوان به صدای کمتر آن اشاره داشت. 

تمام اجزای ذکر شده در باکسی از جنس آهن گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره ای ضد زنگ و خوردگی قرار میگیرند که برای به حداقل رسانیدن صدا ی این دستگاه باکس آن به صورت دو جداره و با عایق صدایی ساخته میشود همچنین برای جلوگیری از لرزش حاصل از فن ضمن آنکه پروانه ی موجود کاملا از نظر بالانس استاتیک و دینامیک از استاندارد ها گذر کرده است، از شاسی دبل و لرزه گیر در قسمت پایینی باکس بهره گرفته میشود. 

شایان ذکر است که این دستگاه در سایز های متعددی بنابر بررسی های شرایط محیطی، کاربری و میزان بازدهی و راندمان مورد نیاز مشتریان توسط کادر مهندسی و ساخت شرکت صنایع تهویه پارس سعید طراحی و ساخته میشود.